Zajęcia - dla niemowląt

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci

W naszej ofercie:

  • dodatkowe wyposażenie w szatniach (przewijaki, kojce),
  • miła rodzinna atmosfera,
  • wykwalifikowani instruktorzy,
  • temperatura wody w basenie 34°C

Zajęcia na basenie są doskonałą zabawą dla maluchów. Dzieci, którym od pierwszych miesięcy życia towarzyszy woda, zaczynają szybciej chodzić, są zdrowsze i sprawniejsze. Ćwiczenia w wodzie wpływają bowiem na przyspieszenie tempa rozwoju psychoruchowego dzieci, poprawiają ich koordynację wzrokowo-ruchową oraz dodatkowo rozbudowują układ mięśniowy. Poprzez bliskość rodziców na zajęciach i zabawy, dzieci z łatwością odnajdują się w nowym środowisku, są odważniejsze i ciekawsze świata. Jeśli więc chcecie Państwo razem ze swoją pociechą wesoło i aktywnie spędzić czas, serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem: Kliknij tutaj

Nasze grupy:

Grupa ośmiorniczki logo

Etap I - Ośmiorniczki (od 3 do 9 miesięcy)

Etap podczas którego maleństwa zachowują się
przeważnie jak małe, wtulone ośmiorniczki.

W tym okresie kładziemy nacisk na oswojenie małego człowieka ze środowiskiem wodnym oraz zapoznaniem rodzica z podstawami związanymi z bezpieczeństwem, sposobem trzymania i pobudzania dziecka do pracy poprzez zabawę. Uczymy skoków w pozycji siedzącej z brzegu pływalni, nurkujemy zawsze pod okiem instruktora i dużo pływamy na pleckach i brzuszku.

Grupa promyki logo

Etap II - Promyki (od 9 do 18 miesięcy)

W tym okresie maluch czuje się pewnie w wodzie,
nie odczuwa lęku i chce być samodzielny.

Maluch bardzo chętnie reaguje na kolorowe zabawki, dźwięczne piosenki, z przyjemnością podejmuje wyzwania. Próbuje już samodzielnie utrzymać się na wodzie przyjmując pozycję pionową, a także stara się już powoli przechodzić w pozycję poziomą. Maluch na tym etapie wykonuje skoki zarówno z pozycji siedzącej jak i stojącej - a nawet skoki podczas których całkowicie zanurza główkę w wodzie. Kategorycznie odmawia chęci wykonywania ćwiczeń na pleckach - co jest związane z ograniczeniem jego możliwości widzenia otaczającego świata.

Grupa bąbelki logo

Etap III - Bąbelki (od 1,5 do 3 lat)

Podczas pracy z tą grupą wiekową naszym celem jest,
aby poprzez zabawę i ćwiczenia brzdące doskonaliły dotychczas
poznane umiejętności.

Kładziemy nacisk na prawidłową pracę nóg, ponownie układamy dziecko na plecach, wprowadzamy dużą ilość ćwiczeń oddechowych (m. in. namawiamy dzieci, aby świadomie chowały buzie pod wodę). Na tym etapie dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w wielu zabawach. Uczą się współpracy oraz współzawodniczą w drobnych konkurencjach.

Copyright © 2012-2020