TECHNIKA - aromaterapia i chromoterapia

Aromaterapia

Aromaterapia w saunie mokrej

W aromaterapii najskuteczniej wprowadza się olejki eteryczne za pomocą inhalacji, masażu bądź okładów, czyli drogą układu oddechowego lub poprzez skórę do układu krwionośnego. Środowisko sauny stwarza specyficzne warunki, dzięki którym olejki zapachowe przedostają się wszystkimi, tymi sposobami, tzn. dzięki temperaturze i wilgotności tak jak w inhalatorze, zapach wnika drogami oddechowymi, natomiast wysoka temperatura rozszerza powierzchowne naczynia krwionośne co ułatwia wnikanie olejku do wnętrza organizmu poprzez skórę.

Harmonogram dozowania olejków zapachowych w saunie mokrej

Dzień tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Olejek lime,
orange
lime,
orange
lime,
orange
eukaliptus eukaliptus eukaliptus eukaliptus
Godzina od 17:30
do 19:30
od 17:30
do 19:30
od 17:30
do 19:30
od 17:30
do 19:30
od 17:30
do 19:30
od 10:00
do 13:30
i
od 17:30
do 19:30
od 10:00
do 13:30
i
od 17:30
do 19:30

Chromoterapia

Chromoterapia w saunie mokrej

Chromoterapia (terapia kolorami) jest jedną z najstarszych metod leczniczych. Interesuje się nią zarówno medycyna akademicka jak i psychologia, dostrzegając pozytywny wpływ kolorów jako elementu wspomagającego leczenie. W zależności od barwy, światło wywołuje różne reakcje: może pobudzać lub uspokajać. Oddziałuje na psychikę, pobudza metabolizm komórek oraz stymuluje organy wewnętrzne. Odpowiednio dobrane barwy, pomagają złagodzić lub usunąć różne dolegliwości.

Harmonogram pracy kolorowego oświetlenia w saunie mokrej

Dzień tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Kolor Żółty Czerwony Żółty Czerwony Niebieski Zielony Zielony
Działanie Wzmacnia funkcje myślowe i psychikę. Wzmacnia pobudza przemianę materii. Wzmacnia wolę i odwagę. Wzmacnia funkcje myślowe i psychikę. Wzmacnia pobudza przemianę materii. Wzmacnia wolę i odwagę. Uspokaja, relaksuje, wycisza i odnawia układ nerwowy. Uspokaja, odświeża. Uspokaja, odświeża.

Zabiegi aromaterapii i chromoterapii odbywają się w saunie mokrej.

Sauny >>

Copyright © 2012-2020